Uwaga! Zmiana adresu:    ul. Grunwaldzka 4/2, Olsztyn


Jesteśmy placówką medyczną, która w Olsztynie ma najdłuższy staż stosowania metod dermatologii estetycznej i Anti-Age, działamy bowiem już od 2000 r. jako Centrum Dermatologii Estetycznej, a doświadczenia w tym zakresie zbieramy już od 1996 roku ( staże) lekarskie we Francji).

Współpracujemy z uczelniami wyższymi na terenie Olsztyna (prowadzenie zajęć i wykładów z dermatologii i kosmetologii dla kosmetyczek licencjonowanych), z wieloma gabinetami kosmetycznymi na terenie Olsztyna a także z Panią Joanną Radomską -wizażystką (I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu- Edycja Polska).

W ramach naszej działalności medycznej w gabinecie - CDE proponujemy całą gamę zabiegów poprawiających wygląd (wszystkie zabiegi są wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarki):

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK- Sprzęt najnowszej generacji!

laser Varilite 532/940 nm- aktualnie najbardziej efektywny system laserowy dostępny w Polsce do zamykania naczyń krwionośnych zarówno na twarzy, na kończynach i innych okolicach ciała.

Wskazania:

teleangiektazje, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki starcze (znamiona rubinowe- cherry angiomas), "jeziorka żylne", różne zmiany naczyniowe kończyn dolnych, zmiany naczyniowe w trądziku różowatym, neowaskularyzacja w trądziku, bliznach przerosłych i innych zmianach skórnych, naczyniaki płaskie (port wine stain), brodawki zwykłe, łojotokowe, keratosis actinica itd.

DEPILACJA LASEROWA - usuwa włosy w bezpieczny i - nareszcie - trwały jako jedyna metoda- sposób z praktycznie każdej okolicy ciała u kobiet i mężczyzn, może być także stosowana u dzieci (najnowszy laser diodowy Light Sheer z zakresem energii do 100J-jedyny w Olsztynie)- od końca listopada 2006 ( wcześniej MYTHOS 500); Wystarczy nieraz już kilka zabiegów, aby bezpowrotnie pozbyć się niechcianego i nieestetycznego owłosienia w różnych okolicach ciała (patrz cennik);

Mikrodermabrazja- aktualnie bardzopopularny zabieg służący do ścierania naskórka za pomocą kryształków korundu- specjalnie dobranego do usuwania zgrubień w zakresie naskórka z jednoczesną funkcją mikromasażu, co sprzyja mikrodrenażowi skóry właściwej w celu poprawy wyglądu skóry trądzikowej, bliznowatej, rozstępów, starczej itd;

PEELINGI LEKARSKIE - bardzo obecnie polecane przy problemach ze skórą trądzikową, przebarwieniach, bliznach, skórze z uszkodzeniami posłonecznymi, starczej, z licznymi drobnymi nierównościami; z bardzo dużą siecią zmarszczek, wiotkością.... Efekty regularnie stosowanych peelingów to: wygładzona, rozjaśniona skóra, zanik przebarwień, szczególnie pochodzenia słonecznego- rogowacenia, poprawa kolorytu skóry. W odróżnieniu od gabinetów kosmetycznych operujemy silniejszymi stężeniami kwasów oraz innym zakresem ich składu chemicznego, dlatego przy wykonywaniu tego typu zabiegów trzeba się liczyć niejednokrotnie z odpowiednimi procedurami medycznymi poprzedzającymi zabieg oraz- w szczególności -po zabiegu.

Dysponujemy więc peelingami, które lekarz dobiera w zależności od natury problemu- złuszczania z użyciem kwasu migdałowego - Mandel, Mandel Plus, kwasu pirogronowego (nowość)-Puryvic Acid 40-60, kwas glikolowy 50-70%, peelingi z kwasem glikolowym, kojowym i fitowym do leczenia zmian typu Melasma, Yellow Peel, Alpha-Beta Complex Peel, peelingi z zastosowaniem roztworu Jessnera. Zabiegi z zastosowaniem TCA (kwas trójchlorooctowy) w stężeniach od 15-35% (peeligi średniogłębokie i głębokie), z tej gamy też peeling TCA chelatowy. W uzupełnieniu tych peelingów stosuje się różne, specjalnie dostosowane formuły kremów a także serum do stosowania w domu (SKIN RENU);

COSMELAN - aktualnie najlepszy zabieg służący redukcji przebarwień typu MELASMA (ostuda, chloasma), w ciągu dni, tygodni stopniowe złuszczanie na zasadzie stymulacji odnowy naskórka, śródkomórkowego hamowania produkcji melaniny;

ELEKTROKOAGULACJA -aparatem Bechtold- usuwanie poszerzonych naczynek na twarzy, drobnych naczyniaków, włókniaków, gruczolaków łojowych, itd...

MEZOTERAPIA- zabiegi biorewitalizacji za pomocą bardzo licznych wstrzyknięć z użyciem igieł najcieńszych ze stosowanych w medycynie- precyzyjne, śródskórne podawanie małej ilości w jednym wkłuciu preparatów o działaniu stymulującym produkcję kolagenu. Ma najczęściej zastosowanie w zabiegach ujędrniających, odmładzajacych- twarz, szyja, dekolt, ramiona oraz stymulujących porost włosów (skóra głowy),

MIKROSKLEROTERAPIA - korekta- sieci naczynek na twarzy- ostrzykiwanie preparatem sklerotyzującym;

SKLEROTERAPIA - usuwanie poszerzonych naczynek na nogach z użyciem preparatów sklerotyzujących wstrzykiwanych przez lekarza do rozszerzonego, płytko pod skórą położonego naczynia.

ZABIEGI Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ (Dysport, Botox) - najbardziej sprawdzona na świecie od lat (miliony pacjentów) prawie bezinwazyjna metoda walki ze zmarszczkami mimicznymi - "dynamicznymi", grymasami, zmarszczkami na szyi, korekta "wyrazu twarzy" a także leczenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy); Metoda ta w odmładzaniu a wręcz zapobieganiu starzenia się skóry ma zastosowanie spośród zabiegów medycznych Anti-Age jako pierwsza- juz od 20-30 r.ż. U osób zaawansowanych wiekiem jest to tylko jeden z jednocześnie stosowanych zabiegów Anti-Age.

ZABIEGI Z UŻYCIEM PREPARATÓW WYPEŁNIAJĄCYCH ( tzw implanty skórne)- stosowane przy leczeniu zmarszczek, czasem łączone zbiegami z botuliną. Jednym z najbezpieczniejszych obecnie preparatów i nie wywołującym uczuleń ani ziarniniaków jest kwas hialuronowy (Restylane, Surgiderm, Esthelis), będący zresztą naturalnym i prostym w budowie chemicznej składnikiem skóry. Podobne właściwości posiada inny naturalny, nowość w zakresie preparatów kolagenowych- bezpieczny, niealergizujący, wchłanialny środek- Evolence . Preparaty te mogą utrzymywać się w skórze do 1 roku.

Ponadto stosujemy również preparat Bio-Alcamid, który jest obecnie najnowszym trwałym implantem do wypełaniania ubytków tkanek miękkich- bruzd, blizn zanikowych, ubytków pourazowych, itp. Innym trwałym wypełniaczem jest Aquamid, najczęsciej znajdujący zastosowanie do zabiegów powiększania ust.

Dermatologia estetyczna - co to jest?

Dermatologia estetyczna to dość prężnie rozwijająca gałąź medycyny, która odpowiada na pewne zaistniałe zapotrzebowanie pacjentów borykających się z problemami skórnymi, z którymi "zwykła" dermatologia już sobie nie radzi. Jest częściową alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej, mniej inwazyjną, a efekty są bardziej naturalne. Chodzi tu głównie o poprawę wyglądu skóry. Można w takim momencie powiedzieć - no dobrze, ale przecież leczenie dermatologiczne też prowadzi do poprawy wyglądu skóry... - i tak, i nie. Leczenie dermatologiczne ma za główny cel zlikwidowanie - lub opanowanie schorzenia, - natomiast nieszczególnie przejmuje się skutkami estetycznymi- często trwałymi - które pozostają po chorobie. Dermatologia estetyczna idzie dalej - zajmuje się w szerokim zakresie poprawą wyglądu skóry - trądzikowej, starzejącej się, z przebarwieniami, usuwaniem zmian naczyniowych nie tylko na twarzy, ale też i na nogach, ponadto walczy ze zbędnym owłosieniem - co umożliwiają najnowsze zdobycze techniki - lasery, szczególnie laser diodowy. Dermatologia estetyczna jest dyscypliną w dużym zakresie zabiegową. Jest zazwyczaj praktykowana przez wykwalifikowanych w tym właśnie kierunku lekarzy, chociaż nie brak szarlatanów podszywających się pod medyków, dlatego należy być ostrożnym w doborze gabinetów. Trzeba też pamiętać, że działalność taka jest stricte działalnością medyczną, chociaż niektórym osobom myli się ona z kosmetyką. Poza dokładnym przyjrzeniem się całej strukturze skóry i określeniu sposobu jej pielęgnacji wkracza w sposób bardziej agresywny niż zabiegi kosmetyczne w poprawę tej struktury, a dzięki temu efekty mają szansę być naprawdę trwałe. Jeżeli w danym momencie mamy do czynienia z problemem medycznym- doprowadza się najpierw do jego ustąpienia a dopiero w drugim rzędzie do korekty trwałych zmian anatomicznych.

Najnowsze technologie będące w naszym zastosowaniu, doświadczenie i wiedza medyczna przez nas posiadana stanowią podstawę naszej skuteczności.

Anita Jabłonowska-Kosek

 ©TopExpert