Uwaga! Zmiana adresu:    ul. Grunwaldzka 4/2, Olsztyn

ZABIEG preparatem Surgiderm

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.
W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem implantów stosowanych do korekcji zmarszczek. Jest on fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry i wraz z upływem czasu jest stopniowo wchłaniany. W procesie starzenia się zauważamy przede wszystkim znaczną utratę wody, a co za tym idzie tworzenie się bruzd, zmarszczek, zwiotczenie.

Zabieg przy użyciu preparatów SURGIDERMR jest bezpieczny, ponieważ preparat nie zwiera żadnych elementów trwałych, jest biosyntetyczny, a jego cząsteczka jest biokompatybilna. Laboratoria CORNEALR poczyniły wszelkie starania, aby SURGIDERMR był jak najtrwalszym preparatem. Pozwala na to jego duże stężenie oraz nowo opatentowany proces stabilizacji, który sprawia, że wszystkie połączenia są efektywne i tworzą razem strukturę trójwymiarową. Tak więc efekt estetyczny utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.

Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu (tzn.po ok.12 miesiącach ) widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka , poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długo trwały zabieg kosmetyczny. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz.

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż.

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu

PRZEBIEG ZABIEGU

Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi, kremem znieczulającym (ok. 30 min. przed zabiegiem) lub znieczulenie przewodowe. Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się preparat poprzez wstrzyknięcie cienką igła. Preparat jest dobierany przez lekarza w zależności od miejsca korekcji, jakości skóry, głębokości i rodzaju zmarszczek.
Do korekcji płytkich zmarszczek mimicznych stosuje się SURGIDERMR 18 i jest on wstrzykiwany w powierzchowną warstwę skóry właściwej. Do korekcji głębokich fałd na skórze i do zwiększania objętości wskazany jest ,,gęsty'' implant tzn, SURGIDERMR 30 lub 30 XP wstrzykiwany w głębszą warstwę skóry właściwej.

Do korekcji średnich fałd na skórze i podkreślenia konturu warg zalecany jest SURGIDERMR 24 XP wstrzykiwany w powierzchowną i środkową warstwę skóry właściwej jak i również SURGIDERMR 30 XP wstrzykiwany w średnią i głęboką warstwę skóry. SURGIDERMR 30 XP nadaje się znakomicie również do wygładzania techniką nappage.

SURGIDERMR wstrzykuje się najczęściej techniką liniową bezpośrednio w całą zmarszczkę w celu jej wypełnienia (pod bruzdy lub zmarszczki).

Po iniekcji ważne jest wymasowanie miejsce wstrzyknięcia środka, aby rozprowadził się jednolicie na całej powierzchni.

Bezpośrednio po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

PO ZABIEGU

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Bezpośrednio po zabiegu może si ę pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.
Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu

PRZECIWWSKAZANIA

Kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)
Proszę zapytać pacjentów o przebyte choroby takie jak: skłonności do nadmiernego powiększania się blizn, choroby układu immunologicznego, choroby wywołane przez paciorkowce, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.


Co to jest RESTYLANE ?

RESTYLANE jest czysto krystalicznym żelem kwasu hialuronowego - polisacharydu naturalnie występującego w organizmie poddanym opatentowanemu procesowi stabilizacji.
RESTYLANE jest jedyną linią produktów, która zapewnia rozwiązania dedykowane wszystkim warstwom skóry, służące do korekcji bruzd, zmarszczek i fałdów oraz poprawy konturów twarzy i ust.
RESTYLANE wydobywa Twoje naturalne piękno, dzięki odnowieniu objętości Twojej skóry, poprawie jej delikatności i rewitalizacji.

Jak działa ?

Młoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy. Z wiekiem obecność i działanie kwasu hialuronowego w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy.

RESTYLANE działa poprzez wsparcie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w Twoim organizmie.

RESTYLANE hamuje rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu w skórze.

RESTYLANE podaje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość warstw s kóry, a dedykowane cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

RESTYLANE jest naturalny.

Unikalna formuła kwasu hialuronowego zawartego w żelu RESTYLANE bardzo przypomina formułę naturalnego kwasu hialuronowego. W związku z tym ryzyko reakcji alergicznej lub innych działań ubocznych jest niemalże wyeliminowane.

RESTYLANE działa długotrwale, ale niepermanentnie.

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy, po tym czasie RESTYLANE ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).
Ponieważ Twoja twarz w miarę starzenia się zmienia swój kształt, nadanie jej stałego wyglądu może być decyzją, której w przyszłości możesz żałować. Z RESTYLANE nie podejmujesz takiego ryzyka.

RESTYLANE nie jest pochodzenia zwierzęcego.

W przeciwieństwie do innych produktów opartych na kwasie hialuronowym RESTYLANE nie jest pochodzenia zwierzęcego. To oznacza, że stosowanie RESTYLANE jest pozbawione ryzyka przeniesienia chorób odzwierzęcych lub wywołania reakcji alergicznej.

RESTYLANE to preparat do zabiegów szybkich i prostych w wykonaniu.

Kuracja RESTYLANE jest dobrze dopasowana do intensywnego trybu życia, a jej efekty można zaobserwować niemal od razu. Po trwającym około 10-30 minut zabiegu pacjent może dostrzec jego bezpośredni rezultat. Wkrótce potem może powrócić do wykonywania zwykłych, codziennych obowiązków

 ©TopExpert