Uwaga! Zmiana adresu:    ul. Grunwaldzka 4/2, Olsztyn

Jedyny w Olsztynie...

LightSheer Diode Laser System usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie powodując bezpośrednich uszkodzeń skóry. Jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce, dając gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu. Oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych; jest niezastąpiony dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie a jednocześnie komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody depilacji.

Jest to urządzenie najnowszej generacji. Podobnie jak lasery starszej generacji (jak rubin,aleksandryt, NdYag), urządzenie działa na włosy będące w fazie wzrostu (anagen). Dzięki zastosowaniu diody o bardzo wysokiej mocy i o długim czasie trwania impulsu laser ten, depiluje najbardziej skutecznie i na stałe. Po jego zastosowaniu wydepilowane włosy nie odrastają. Laser LightSheer posiada amerykański atest FDA dopuszczający go na rynek, jako urządzenie do trwałego usuwania włosów. Unikalny system chłodzenia kontaktową końcówką szafirową, który jest firmową własnością patentową zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki tym zaletom COHERENT LightSheer Et Diode Laser System został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji w marcu tego roku na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.

Aktualnie urządzenia laserowe mają jako jedyne wystarczającą moc i wybiórczość do faktycznie trwałego usuwania owłosienia w porównaniu z urządzeniami typu lamp błyskowych- IPL. Specjalna końcówka ChillTip TM (o powierzchni 9 x 9 mm), umożliwia aktywne chłodzenie, sprawia, że zniszczeniu ulega większa liczba włosów podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry.

Pielęgniarki i lekarze pracują w specjalnych okularach zabezpieczających siatkówkę oka. Wszystkie osoby przebywające w pomieszczeniu, w którym znajduje się laser muszą bezwzględnie przestrzegać wymogów bezpieczeństwa, przede wszystkim zaś mieć założone specjalne okulary.

Należy podkreślić, że wykonanie pierwszego zabiegu poprzedzone jest konsultacją dermatologiczną. Lekarz dokładnie określa stan skóry, określa typ włosów według sześciostopniowej skali Fitzpatricka (karnacja, szybkość opalania się, reakcja na promieniowanie słoneczne, kolor i grubość włosów prawidłowe ustawienie lasera) oraz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny.
Pacjent informowany jest o charakterystycznym oddziaływaniu lasera na skórę- po zabiegu pojawia się obrzęk okołomieszkowy. Przy wyjątkowej wrażliwości objawy te mogą utrzymać się przez kilka dni, zazwyczaj jednak ustępują szybciej. Powinno się unikać promieni słonecznych przez ok. 2 tygodnie po zabiegu; stąd też biorąc pod uwagę potrzebę trzykrotnego powtórzenia czynności celem całkowitego usunięcia owłosienia zaleca się rozpoczęcie kuracji przed okresem letnim. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, niektóre leki hormonalne i ziołowe (np. dziurawiec), przebyte choroby skórne takie jak łuszczyca (w aktywnej postaci) czy opryszczka (należy zabezpieczyć pacjenta lekiem przeciwwirusowym).

Przeciwskazaniem względnym jest świeża opalenizna. Działanie lasera jest bezinwazyjne, powierzchniowe. Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm i wnika do kilku mm w głąb skóry, łagodna wiązka promieni wnikając do mieszka włosowego niszczy bezpowrotnie jego cebulkę. Nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu, na światło lasera reagują tyko te widoczne na skórze.

Pacjenci o włosach jasnych, rudych lub siwych muszą liczyć się ze słabszym efektem końcowym, co spowodowane jest mniejszą ilością melaniny. Istnieje bezpośrednia zależność od ilości barwnika we włosach a skutecznością depilacji laserem.

Upraszczając zasadę działania można powiedzieć, że melanina jest swego rodzaju przewodnikiem dla światła lasera, które docierając do cebulki powoduje jej odparowanie i w konsekwencji zniszczenie. Poza tym tradycyjne metody depilacji: golenie, elektroliza, pęseta czy wosk mogą powodować wzrastanie włosów, przebarwienia i reakcje alergiczne, w skrajnych przypadkach blizny i możliwość zakażenia chorobami wszczepiennymi (żółtaczka typu B i C). Wzmocnione dawnymi metodami włosy mogą wymagać większej ilości zabiegów celem całkowitego usunięcia; mimo wszystko już po 3 zabiegach wiekszość włosów, które pozostają są słabsze, widoczne jest trwałe ich przerzedzenie, które postępuje z zabiegu na zabieg.

Aktualnie stosowane przez nas urządzenie jest z tzw. "najwyższej półki", zarówno pod względem jakości samego urządzenie jak i udokumentowanych rezultatów.

LightSheer ET Diode Laser System pozwala na eliminowanie owłosienia z dowolnej powierzchni ciała. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, niewielki dyskomfort może powstać w wyniku ucisku końcówki lasera, która dotyka bezpośrednio do skóry. W miejscach wyjątkowo wrażliwych można zastosować znieczulenie miejscowe. W dniu przed zabiegiem włosy powinny być gładko ogolone (nie wolno używać do tego celu pęsety, czy depilatora elektrycznego), a skóra umyta i niczym nie posmarowana. Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone; w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.

ZABIEGI DEPILACJI LASEROWEJ

Bardzo popularne w USA - od ponad 10 lat, zdobywające uznanie w Polsce -
od kilku lat, jedyna metoda uznana przez lekarzy za trwale zwalczającą
zbędne owłosienie praktycznie każdej okolicy ciała - twarz - "wąsik",
okolica brody, uszu, między brwiami, nogi - w tym okolica bikini, pachwin,
pach, tułów - klatka piersiowa, ramiona, okolica brodawek sutkowych,
plecy....słowem tam, gdzie w naszym odczuciu włosów tych jest za dużo, lub
ich tam być nie powinno.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Każdy zabieg jest inny - zależy to od rodzaju skóry, depilowanej
powierzchni, ilości, gęstości i koloru włosów oraz wrażliwości pacjenta.
Zabieg może być poprzedzony testem w celu dobrania optymalnej energii.
Bezpośrednio przed zabiegiem golimy włosy - jest to konieczne ze względu
na działanie wysokiej energii na sam włos - ten, który wystaję będzie się
zwyczajnie spalał - w ten sposób niepotrzebnie wytracilibyśmy energię a
dodatkowo by paląc się -przypiekał naskórek. Następnie można już poddać
skórę zabiegowi epilacji. Skanęr połączony światłowodem z laserem
automatycznie, miejsce przy miejscu, krótkimi impulsami - naświetla
kolejne obszary. Impulsy mogą być odczuwane jako delikatne uszczypnięcia
czy pieczenie lub ukłucia. U osób bardziej wrażliwych czy też w bardziej
wrażliwych okolicach może być odczuwane punktowe uczucie bólu. Będzie ono
wyraźniejsze im grubszy i ciemniejszy będzie włos. Możemy je łatwo
zniwelować stosując powierzchownie działające środki znieczulające. Ale
zazwyczaj pacjenci rezygnują ze znieczulenia. Czas trwania zabiegu jest
uzależniony od powierzchni poddanej zabiegowi - depilacja obu łydek może
trwać od 40 min. do 1,5 h, zabiegi na twarzy - od kilku minut do pół
godziny. Jeżeli zabieg na dużym obszarze trwa zbyt krótko, to znaczy, że
nie został przeprowadzony dokładnie.

BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU MOŻNA PÓJŚĆ DO DOMU

ILOŚĆ ZABIEGÓW KONIECZNA DO OSIĄGNIĘCIA OPTYMALNEGO EFEKTU
Nie ma sztywnej - stałej liczby zabiegów zalecanej odgórnie. Jest to ściśle związane z cyklem włosowym u danej osoby. Więc też są osoby, którym wystarczą 3 zabiegi w odstępach miesięcznych, ale bywają - wyjątkowo gęsto uwłosione - którym należy przeprowadzić tych zabiegów 6-8. O CZYM PAMIĘTAĆ PRZED I PO ZABIEGU? Skóra przed zabiegiem nie może być opalona - na przynajmniej 3 tygodnie przed zabiegiem należy przestać się opalać - zarówno na solarium jak i na słońcu. Opalenizna zmniejsza skuteczność epilacji i może spowodować pojawienie się oparzeń i przebarwień. Laser też nie usuwa włosów bardzo jasnych i siwych. Na około tydzień - dwa przed zabiegiem należy zaprzestać innych metod depilacji. W trakcie przygotowania do zabiegu zazwyczaj wykonujemy fotografię obszaru poddawanego depilacji dla celów dokumentacji medycznej. Jest to rutynowe postępowanie w gabinetach dermatologii estetycznej, pozwala na porównanie "przed-po" i w razie wątpliwości - pozwala je rozwiać. Przed samym zabiegiem skórę golimy, aby energia emitowana przez laser nie wytracała się na wystających włoskach ponadto żeby te - paląc się - nie parzyły naskórka. Po zabiegu może pojawić się przejściowe zaczerwienienie trwające od kilku godzin do kilku dni. Część włosa tkwiąca w zniszczonej cebulce w ciągu kilku dni w naturalny sposób wysunie się na zewnątrz. Tak więc w większości przypadków pojawienie się bezpośrednio po zabiegu ostrych włosków nie jest typowym odrostem włosów, ale "wychodzeniem" kikutów włosków z martwych cebulek. Depilacja laserem jest trwała, dotyczy to aktualnie rosnących włosów, ponieważ ich cebulki ulegają zniszczeniu. Należy jednak pamiętać, że podczas zabiegu znajdują się w skórze także cebulki w stanie uśpienia, które nie są zlikwidowane, dopóki nie rozwinie się z nich włos i to on zostanie poddany zabiegowi. Dlatego też zabieg należy powtarzać kilkukrotnie w odstępach miesięcznych. Zależy to w dużej mierze od rodzaju włosów, skóry oraz depilowanej okolicy. Pojawiające się po zabiegu nowe włoski są zwykle cieńsze i mniej widoczne.

 ©TopExpert